Jak szukac zatrudnienia: Odpowiedni profil firmy

Mówi się, że w dzisiejszych czasach w Polsce panuje bardzo wysokie bezrobocie. Płaca jest niska, kwoty nie są zaskakujące, często dominują umowy śmieciowe a więc o dzieło czy na zlecenie. Rzadko kiedy możliwe jest otrzymanie zatrudnienia na czas nieokreślony. To, co winno być naturalne i uchodzić za standard bardzo często rozumiane jest w naszym kraju, jako swego rodzaju przywilej. Dlatego też konieczne okazuje się poszukiwanie pracy nie byle jakiej, pierwszej lepszej, w której ktoś zechce nas zatrudnić, ale w odpowiednim profilu. Oczywiście osoby trwale bezrobotne cieszą się z jakiegokolwiek zatrudnienia, niezależnie od tego czy jest ono zgodne z ich predyspozycjami czy też praktyką wcześniejszą bądź kwalifikacjami.

Jak szukac zatrudnienia: Odpowiedni profil firmy tak niekorzystne
Źródło: www.kariera24.info

Jeżeli natomiast mowa o ludziach z wyższym wykształceniem, to w ich przypadku bardzo istotne jest ukierunkowanie się. Takie ukierunkowanie to nie tylko bardzo dobry wariant dla samych głównych zainteresowanych szukających pracy, którzy wreszcie mogą jasno ustalić, co chcą w swym zawodowym życiu robić, ale także jest to kształtowanie rynku w dobrą stronę. Niskie płace, wybredność pracodawców, nieposzanowanie praw pracownika – na to wszystko pozwoliliśmy sobie my, jako zwyczajni pracownicy, którzy z roku na roku coraz bardziej ustępują, przystając na tak niekorzystne warunki.

Gdyby tak nie przystawać na nie i nie psuć rynku, z pewnością byłaby nieco lepsza sytuacja bowiem pracodawca wiedziałby, że pracowników specjalizujących się w danych materiach nie ma na pęczki jak do tej pory. Odpowiednie wyprofilowanie się jest zatem pierwszym i decydującym krokiem.

Źródło: https://www.iq.pl/oferta/hosting/migracja/